Boğazda Yat Kiralama

Hava sıcaklıklarının yüksek olduğu güneşli havalarda daha çok tercih edilen boğazda yat kiralama hizmeti farklı amaçlar için kullanılır. Nişan, kına, bekarlığa veda, doğun günü gibi pek çok etkinlik için uygun olan yatlar aynı zamanda kafa dinleme ya da tatil amaçlı da kullanılabilir. Minimum iki saatlik kiralanabilen yatlar yapılacak davete özel olarak seçilir. Yemek ve kahvaltı davetlerinde ortalama yirmi beş kişilik organizasyon planlanır. Kişi sayısının artması ile birlikte fiyatlarda da değişiklikler olur. Yata giriş genellikle Arnavutköy ve Bebek sahillerinden yapılır. Başka bir noktadan başlangıç yapılmak istendiğinde ekstra ödeme yapılması gerekir. Turun başlamasıyla birlikte düşük hızda boğaz turu atılır. Geniş bir güzergahın gezilebilmesi için minimum dört saatlik boğazda yat kiralama hizmeti almakta fayda vardır.

Kiralama süresinin uzaması organizasyonun daha rahat yapılmasını sağlayacaktır. Kiralanacak yatlarda özel ses sisteminin bulunması katılımcıların daha eğlenceli vakit geçirmesini sağlayacaktır. Bu süre boyunca yeme içme konusunda seçenekler müşterinin talebine göre belirlenir. Müşteriler yemeksiz boğazda yat kiralama hizmetlerinde dışarıdan yiyecek içecek getirebilirler. Ancak yatta mutfak kullanılacaksa garson için bir hizmet alınması da gerekir. On kişiye kadar katılan gruplar için bir garson yeterli olacaktır. Garson için ücret ödemesi ayrı olarak yapılır. Garsonlar hizmet kapsamında servis yapar ve organizasyonun ardından ortamı kullanılabilir halde teslim eder. Genellikle yemekli organizasyonlar hem servis hem de rahatlık olması adına daha fazla tercih edilir.

İstanbul Boğazda Yat Kiralama

Geniş çaplı hizmet kapsamı ile sunulan İstanbul boğazda yat kiralama hizmeti için müşterilere daima en uygun fiyat teklifleri sunulur. En iyi ve kaliteli kiralama hizmetini avantajlı fiyatlarla almak mümkündür. Belirlenen fiyatlara kaptan ve yakıt masrafları da dahildir. Uygun koşullar altında verilen hizmetten yararlanmak için özellikle yaz dönemlerinde hızlı hareket etmek gerekir. Rezervasyon yapmadığınız takdirde istediğiniz tarihte yatı başkasının rezerve etmiş olma olasılığı vardır. Bu gibi durumları önlemek adına kiralama gereksinimi oluştuğunda vakit kaybetmemeniz tavsiye edilir. Kiralama firmasının güvenilir ve memnuniyet odaklı olması her zaman en iyi hizmetten yararlanmanızı sağlar.

Boğazda yat kiralama hizmeti sayesinde büyüleyici deniz ve İstanbul manzarası eşliğinde sevdiklerinizle hoş vakit geçirebilirsiniz. Bunun için yapacağınız ilk işlem rezervasyon ödemesi işe kayıt işlemini tamamlamaktır. Eğer yat arızası ya da olumsuz hava koşulları gibi bir durum söz konusu olursa ödediğiniz kaparo tutarı geri iade edilecek ya da mümkünse hareket vakti başka saate alınacaktır. Yapılacak ödemeler genellikle nakit olarak kabul edilir. Hareket noktaları ise sabit olup ekstra bir nokta talep etmeniz halinde fiyatta değişiklik olacaktır. Yatın hareket güzergahı da önceden belirlenmiştir. Organizasyon süreci boyunca yat ağır şekilde hareket eder ve katılımcılara boğaz turu attırır. Sürenin bitmesine yakın varış noktasına gelir ve böylece boğazda yat kiralama hizmeti son bulur.

Boğazda Yat Kiralama Hizmeti Nasıl Alınır?

Boğazda yat kiralama hizmeti alacağınızda bazı noktaları önceden netleştirmeniz gerekir. Zevkiniz, kiralama için ayıracağınız bütçeniz ve kişi sayınız en uygun yatı bulabilmeniz açısından önemlidir. Online siteden bu özelliklere göre tercih ettiğiniz yatın kiralama süresi, kişi sayısı, yemek seçeneği, ekstra hizmet seçeneğinin olup olmaması gibi durumları belirleyebilirsiniz. İlave hizmetler fiyatları artıracaktır. Temel özellikleri belirledikten sonra iletişim numarasını arayarak ilgili kiralık yatın istediğiniz tarihlerde müsaitlik durumunu sorgulayabilirsiniz. Eğer müsaitlik varsa rezervasyon yapılır ve ödenecek toplam tutarın bir kısmı kaparo olarak ödenir. Yatı rezerve ederken kendi adınızı kullanmaya dikkat etmelisiniz. Ödemenin diğer kısmı organizasyonun olduğu gün nakit olarak ödenecektir.

Boğazda yat kiralama için rezervasyon yaparken adınız, soyadınız, kiralayacağınız yatın ismi, kiralamaya dahil olacak kişi sayısı, hangi tarihte ve saat aralığında kiralama yapılacağı, varsa menüler ve ekstra hizmetler gibi bilgiler kullanılır. Tur detaylarının unutulmaması adına bunlar not edilir. Rezerve işleminden sonra organizasyon günün beklerken iletişim kanallarından boğazda yat kiralama ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz. Dilerseniz kiralayacağınız yatı önceden yerinde görebilir, bunun için firmadan istediğiniz zaman randevu alabilirsiniz. Firmanın memnuniyet odaklı olması ve günü her saatinde kullanıcılara destek vermesi avantajdır. Ödeme ve rezervasyon işlemlerinde yanınızda önceden nakit bulundurmaya dikkat etmelisiniz. Ödemeler genellikle elden nakit, havale ya da EFT olarak tahsil edilirler. Kredi kartı ile ödeme seçeneği mevcut değildir. Kaparo ödemesi için doğrudan yatın olduğu yere gitmek yerine banka hesabından ödeme transferi de yapabilirsiniz.

Boğazda Yat Kiralama Fiyatları Neye Göre Değişir?

Genellikle yalnızca tur amaçlı boğazda yat kiralama hizmeti alacak olan kişiler için yatın özelliklerinin çok fazla önemi yoktur. Bu tür hizmetlerde ekonomik yönden en uygun olan yat öncelikli olarak seçilir. Yat listesinden en düşük fiyatlı yatı seçmek avantajlı olacaktır. Ancak tam aksine özel gün kutlaması ya da şirket misafirlerini ağırlama gibi ekstra organizasyonlar varsa bu durumda yat seçimlerinde biraz daha titiz davranmak gerekir. Daha lüks ve yeni bir yat seçmek iyi bir görünüm sunacaktır.

Lüks yatlar hem daha konforlu hem de daha şık bir görünüme sahip olmasıyla bilinir. Bu yatlar için boğazda yat kiralama fiyatları diğer modellere oranla biraz daha yüksek fiyatlıdır. İç ve dış donanımın kusursuz olması, katılımcıların tüm taleplerine yanıt verebilmesi, estetik bir görünümünün olması gibi özellikler fiyatlarda artışa neden olur. Yatın yolcu taşıma kapasitesi arttıkça fiyatlar da yükselecektir. Ancak yolcu taşıma kapasitesi az olmasına karşın yat lüks ise bu durumda da fiyat aralığı yüksek olacaktır. Başta doğru seçim yapabilmek adına nasıl bir yata ihtiyacınız olduğunu önceden belirlemenizde fayda vardır. Ekonomik mi yoksa lüks mü yat seçeceğinize karar vermelisiniz.

Boğazda Yat Kiralama Organizasyonları

Boğazda yat kiralama denildiğinde genellikle akla pek çok organizasyon gelir. Doğum günü, bekarlığa veda, evlilik yıldönümü, evlenme teklifi, akşam yemeği, kahvaltı, iş toplantıları, düğün, mezuniyet, nişan, konaklama, yüzme turu, iftar ve fasıl en çok tercih edilen yat kiralama amaçları arasında yer alır. Bu tür kiralamalarda isteğe bağlı olarak yat ve masa süsleme gibi ekstra hizmetler de tercih edilebilir. Kullanım amacına göre müşterilere ekstra hizmet seçenekleri sunulur. Her bir hizmetin en iyi koşullarda sunulması için gerekli tüm çalışmalar önceden yapılmıştır. Düğün, nişan, kına gibi etkinliklerde bu tür günlerin ekstra önemli olduğu dikkate alınarak unutulmaz güzellikte detaylara yer verilir. Nişan ya da benzer kutlamalar için boğazda yat kiralama hizmeti alırken kişi sayısını doğru belirlemek yeterlidir. Böylece tüm katılımcılar yatta konforlu ve eğlenceli vakit geçirebilecektir.

Eğer saatlik boğazda yat kiralama yapacaksanız organizasyon türü fark etmeksizin en az iki saatlik kiralama hizmeti almanız gerekir. Organizasyonun türüne göre bu saatte artış yapabilirsiniz. Ancak iki saatlik kiralama yapıp etkinlik sırasında süreyi uzattığınızda bu durum fiyatlara yansıyacak ve artış olacaktır. Yatın ekstra bir iskeleye uğraması, mola vermesi gibi ilave durumlar da fiyatlarda değişikliklere yol açacaktır. Bu nedenle boğazda yat kiralama yaparken hizmet detaylarına göz atmanızda fayda vardır.

Start typing and press Enter to search