Teknede Düğün

Yaz düğünü konseptlerinin en çok tercih edilenlerinden olan teknede düğün size unutulmaz anılar kazandıracaktır. En özel anınızı sevdiklerinizde mavi suların içerisinde geçirmek istediğinizde size sayısız organizasyon seçenekleri sunulacaktır. İsteğe göre şekillendirilen bu organizasyonlarda kullanıcı memnuniyetini sağlamak ve beklentilerini karşılamak esas alınır. Konseptler ve organizasyonlar kendi içerisinde paketlere ayrılmakta olup her bir çift istediğini tercih edebilir. Fiyatlandırma seçeceğiniz paketin özelliklerine göre yapılacaktır. Seçeneklerin fazla olması sayesinde herkes kendine en uygun düğün organizasyonuna sahip olabilir. Alternatiflerin işinde profesyonel kişiler tarafından çiftlere aktarılması ve işini bilen kişilerin organizasyonda görev alması her bir aşamanın kusursuz şekilde geçirilmesini sağlar. Bu sayede düğüne gelen ziyaretçiler için de mutlu ve eşsiz anlar yaşanacaktır.

Tekne Düğünleri Ne Zaman Yapılır?

Teknede düğün yaparken mevsim seçimlerine dikkat etmek gerekir. Genellikle mevsim koşullarının biraz daha uygun olmasından dolayı yaz ve bahar ayları daha fazla tercih edilir. Havalar hafif ılık olduğundan dolayı sonbahar aylarına kadar istediğiniz gün için teknede düğün planı yapabilirsiniz. Bu tarz organizasyonları yaparken hava koşullarını önceden takip etmenizde fayda vardır.

İşinde uzman bir organizasyon firması ile çalıştığınızda bu gibi detayların hepsi yetkili firma personelleri tarafından düşünülecektir. Bu sayede teknede düğün planlamanızın başından sonuna kadar her bir aşama sorunsuz şekilde tamamlanacak, beklentileriniz en iyi şekilde karşılanacaktır.

Teknede Düğün İçin Organizasyon Firması Seçimi

Günümüzde yatta düğün ve benzer organizasyonlar için hizmet veren sayısız organizasyon firması vardır. Bu firmalar arasından seçim yaparken hem fiyat hem de içerik olarak en uygun seçimlerde bulunmanız gerekir. Doğrudan fiyata odaklanmanız yanlış seçimler yapmanıza neden olabilir. Bunu önlemek için tecrübe ve önerilerden yola çıkabilirsiniz.

Firma tercihlerinde teknede düğün gününü ve organizasyondan beklentilerinizi dile getirmeniz yeterli olacaktır. Size özel yapılacak planlama ile hayal ettiğiniz düğüne en uygun fiyatlarla kavuşabilirsiniz. Yiyecek menülerinden mekan süslemesine, ikramlıklardan davetiyelere kadar her bir detay firma tarafından planlanacaktır. Doğru seçilen süslemeler, doğru mekan, ışıklandırma, müzik gibi unsurların her birinin birbiri ile uyumlu olmasına ekstra özen göstermelisiniz.

Teknede Düğün Yapmak için Uygun Bütçe Ne Olmalı?

Herkesin hayalini kurduğu teknede düğün detayları farklı olacağından organizasyon için ihtiyaç duyulacak bütçe de beklentilere göre farklılık gösterecektir. Bu tür düğünleri talep edenlerin sayısı her geçen gün biraz daha artmakta olup denize kıyısı olan İstanbul, İzmir, Aydın, Çanakkale gibi pek çok şehirde yatta düğün yapabilirsiniz. Organizasyonlarda fiyatlar paketler için sabit olup ilave edeceğiniz canlı müzik, fasıl, gösteriler gibi detaylar fiyatlarda değişmelere ve daha fazla bütçe ayırmanıza neden olabilir. Bütçeyi ve fiyatları net olarak öğrenebilmek için organizasyon firması ile iletişime geçmeniz gerekir. Eğer daha ekonomik olsun istiyorsanız müzik kısmını kendi hazırladığınız CD ile daha yapabilirsiniz.

Teknede Yemekli Düğün

Genellikle teknede düğün organizasyonlarında yemekli konseptler daha fazla tercih edilir. Her şey dahil şekilde hazırlanan teknede düğün paketlerinde yemek menüleri ya da ikramlık kokteyl menüler bulunur. Ne tür seçimler yapacağınız tamamen isteğinize bağlıdır. Dilerseniz tekneyi ikramsız olarak kiralayabilirsiniz. Kendi yiyecek ve içeceklerinizi götürme imkanınız her zaman vardır.

Teknede yemekli düğün planlarken alkollü ve alkolsüz düğün konseptini önceden tercih etmeyi unutmamalısınız. Bu tür planlamalar yaparken tekne kapasitesini de göz önünde bulundurmalısınız. Her teknenin kapasitesi birbirinden farklı olacağından organizasyon firmasının size en uygun tekneyi seçtiğinden emin olmanızda fayda vardır. Tüm seçimlerinizde bütçenize uygun planlamalar yapmanız gerekecektir. Bu amaçla tekne için çalışılan ödeme sistemini bilmelisiniz.

Teknede Düğünler Ne Kadar?

Herkesin merak ettiği konuların başında teknede düğün fiyatları gelir. Tekne tercihi, düğüne katılacak olan davetli sayısı, tercih ettiğiniz ikram menüleri, teknenin varış ve kalkış noktaları fiyatların belirlenmesinde rol oynar. Düğün sahipleri olarak tekne kapasitesi ile uyumlu olacak şekilde istediğiniz kadar davetliye düğününüzde yer verebilirsiniz.

Çoğunlukla uygun fiyatlı gezi teknelerinde, yatlarda veya ultra lüks olan teknelerde düğün yapabilirsiniz. Lüks olanlar için fiyat aralığı biraz daha yüksek olacaktır. Ancak organizasyon firması tarafından bazı dönemlere özel düzenlenen kampanyalar sayesinde düğün bütçenizi çok daha uyguna getirebilirsiniz. Satın alacağınız indirimli yatta düğün paketleri beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacaktır.

İstanbulda Yatta Düğün

İstanbul yatta düğün organizasyonlarının en fazla yapıldığı şehirlerin başında gelir. Yaz aylarında sıklıkla yapılan tekne turlarında düğün ve benzeri organizasyonlar oldukça yaygındır. Boğaz turu dahil edilerek gerçekleşen turlarda eşsiz manzara eşliğinde özel anlar yaşanabilir.

Teknede düğün yaptığınızda misafirleriniz bu turda Anadolu Hisarı, Kız Kulesi, Rumeli Hisarı, Çırağan Sarayı, Galata Kulesi, Beylerbeyi Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Hidiv Kasrı ve Topkapı Sarayı gibi tarihi yapıları görebilirler. Her biri birbirinden değerli olan bu yapılar ve denizin büyüleyici maviliği ile düğününüzü unutulmaz hale dönüştürebilirsiniz. Düğün sahiplerinin tercihine bağlı olarak gerçekleşen bu organizasyonlar için tekneler en az iki saat en fazla ise altı ya da sekiz saat olacak şekilde kiralanır.

Teknede Düğün Hizmetleri

Teknede düğün yapmak istediğinizde düğün paketlerinden birini seçerek aynı anda birden fazla hizmete sahip olabilirsiniz. Bu paketler içerisinde özellikle teknenin düğün konseptine uygun süslemeler, tekne turu, isteğe bağlı olarak seçilen yemek menüleri, düğünümüze hoş geldiniz pankartı, masa ve sandalye süslemesi, sınırsız alkolsüz içecekler, müzik performansları gibi hizmetler bulunur. İsteğinize göre bu hizmetleri çeşitlendirme imkanınız vardır. Eğer organizasyonu yemek menülü seçerseniz içerisinde ana yemek, salatalar, meze çeşitleri, giriş kokteyli, içecekler ve mevsim meyveleri olacaktır. Seçeceğiniz paketin içerisinde düğün pastası da olacaktır.

Organizasyon için teknede düğün seçtiğinizde kalkış ve varış noktası sabittir. Genellikle bu noktalar Kadıköy, Üsküdar, Beşiktaş, Kabataş ve Ortaköy olarak belirlenir. Düğün hizmetinin içerisinde düğün fotoğrafçısı da bulunur. Son teknolojilere uygun cihazlarla yapılan çekimlerde profesyonel fotoğrafçılar görev alır.

Neden Yatta ve Teknede Düğün?

Teknede düğün yapmak istediğinizde daha eğlenceli ve güzel bir düğün için ilk adımı atmış olacaksınız. Düğün boyunca bütün misafirler bir arada olur ve bütünlük hiçbir zaman bozulmaz. Aile büyükleri de dahil herkes eğlenceye aynı anda katılır ve düğünün bitiş ile başlangıç saatleri bellidir. Eğer düğün boyunca tekneden inmek isteyen misafir olursa bu durumda tekne en yakın iskeleye yanaşır ve eğlence kaldığı yerden devam eder. Ancak bu çok istisnai bir durumdur, genelde organizasyon planlanan şekilde başlayıp son bulur. Kusursuz bir düğün için her detay önceden planlanır ve Boğaz manzarası eşliğinde düğün devam eder.

Teknede Düğün Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Teknede düğün yaparken fotoğraf ve video çekimini önceden planlamalı, gününüzü daha güzel hale getirmek için süslemelere önem vermelisiniz. Kendi göz zevkinize ve beğeninize göre seçebileceğiniz süslemeler tekne konsepti ile uyumlu olmalıdır. Nikah şekeri ve davetiye seçimlerinizde balık, deniz kabuğu, gemi dümeni gibi detaylara yer verebilirsiniz. Fotoğraf ve video çekimi için ise olumsuz hava koşullarına karşı hazırlıklı olmalı, mutlaka yedek bir plan hazırlamalısınız. Genelde organizasyon şirketleri bu tür yağışlı ve fırtınalı havalar için yedek bir mekan önerisinde bulunurlar.

Start typing and press Enter to search